Zwiewne okrycia na plażę polecane na urlop

Dzianiny świetnie sprawdzą się również w ciepłe dni. Skomponowane ze zwiewnych materiałów zamiast dawać ciepło, okryją ciało przed wiatrem lub niechcianym wzorkiem na plaży. Wiele materiałów ma do zaoferowania dużo więcej, niż tylko izolację od chłodu.

Sztuka to dobór tekstyliów

Późną wiosną już zaczynamy szukać czegoś, co pomoże nam oswoić nadchodzące fale upałów. Najczęściej sięgamy po łatwodostępne rozwiązania, które jednak powodują, że pocimy się, materiał wchłania wydzielinę ze skóry, która tworzy przebarwienia na materiale, a ubranie po jednym założeniu nadaje się do kosza. By tego uniknąć, warto podejść do tego strategicznie.

Bawełna i jej chłodzące właściwości

Po pierwsze, bawełna będzie chłonąć wilgoć z naszego ciała, ale nie spowoduje uczucia wilgotności. Po drugie po zwilżeniu nie spowoduje nieprzyjemnego uczucia chłodu, które błyskawicznie przerodzi się w palnące żelazo przesuwające się po naszej skórze. Jest tknaniną delikatnie chłodzącą, dlatego koncerny często szyją z nich sukienki i bluzki. Luźne pączo zapewni nam dodatkowo przewiew, a dzięki właściwościom bawełny nie będzie się gniotło, nawet po wielu godzinach użytkowania. Świetnie spawdzi się w upalne dni do biura lub na wielogodzinną wycieczkę.

Len wytrzyma nawet morską wodę

Len również chłonie wilgoć, jego włókna są cienkie i tworzą bardzo przewiewne struktury, bez względu na wzór. Len zapewni długotrwałe uczucie świeżości. Nic dziwnego, że jest tak popularny w regionach tropikalnych i pustynnych. Len, oprócz tego, że chłodzi, może wydawać się sztywny i nieprzyjemny dla skóry, jednak narzuty zrobione z przędzu lnianej umożliwiają takie wydzierganie ubrania, by współgrał z ruchem ciała, nawet podczas długich spacerów czy męczących spotkań w nieklimatyzowanych pomieszczeniach. Len jest dodatkowo odporny na działanie wody morskiej, która ze względu na swoje zasolenie osadza się na tkaninie, wpływając ja jej właściwości. Lny są również rekomendowane dla mężczyzn, których budowa ciała wpływa na potliwość skóry, a len świetnie radzi sobie w takich sytuacjach.

W knitwear factory posiadam wiele modeli, które z powodzeniem nadają się na plażę, urlop, długie podróże i wielkie różnice temperatur pomiędzy klimatyzowanym biurem, a piekielnie rozgrzanym miejskim betonem. Zapraszam do poznania kolekcji Wiosna/ Lato 2019 i na zawsze porzegnania uplanego dyskomfortu.

Wybierz swoją dzianinę na upragniony urlop

Wspólnie dobierzemy kolor i materiał do wzoru, który Ci się podoba. Sprawdź ofertę z Kolekcji Wiosna/Lato i złóż zamówienie już dziś, by otrzymać przesyłkę na czas i wyglądać modnie podczas swoich najdalszych podróży.

Leave a Comment

0

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać