Szycie to pasja

Nazywam się Małgorzata, jestem projektantką i twórcą dzianinowych ubrań oraz dodatków dla kobiet. Żyję i tworzę w Polsce, w jednym z urokliwych miast mojego kraju.

Przed Knitwear Factory

Projektowanie i moda zawsze były obecne w moim życiu, uwielbiałam to już będąc dzieckiem. Zawsze marzyłam o własnych kolekcjach ubrań, szkoliłam się, by móc realizować swoje marzenie i dzięki determinacji moje kreacje zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie projektantów Burda w 1996r. Następnie w europejskim finale w Baden-Baden w Niemczech.

mdrozd
blog-header

Jednak życie bywa przewrotne i pomimo sukcesów w modzie, zaczęłam podążać inną ścieżką. Projektowanie i szycie pozostało moją pasją. Było to hobby, które dominowało w moim sercu i wciąż wołało, by iść w jego stronę. By zdecydować się na krok w kierunku własnego butiku, musiałam przejść wyboistą drogę. Na szczęście, jeśli pragnie się czegoś bardzo mocno – cały wszechświat wspiera nas w realizacji. Dokładnie tak samo, było w tym przypadku.

Internetowy Butik

W 2012 roku stanęłam przed ważną decyzją – czy wrócić do pracy etatowej kosztem swojego zdrowia, czy samodzielnie pokierować swoim życiem i przekształcić pasję w codzienną pracę. Tak powstał mój pierwszy butik internetowy Knitwear Factory w serwisie Etsy.

gwiazdki-5
0 +
Sprzedane produkty
0 +
Wyjątkowe projekty
0 +
5 gwiazdkowe opinie
0
obserwujących sklep

Opracowany proces tworzenia

62422122_2233891863527095_2282834401257586688_n

  1. Projekt

Wszystko zaczyna się od projektu. Ubrania, które tworzę są zwieńczeniem kobiecego szyku, nadają się do codziennego użycia, dają poczucie ekskluzywności i prezentują się świetnie na oficjalnych przyjęciach. Ta uniwersalność, to punkt wyjścia dla moich kreacji.

2. Materiał

Nawet najlepszy projekt nie powstanie bez wybrania materiału. Współpracuję ze sprawdzonymi dostawcami, którzy dbają o jakość produkowanych tkanin i włókien. Kaszmir, wełna, mohair i len, jedwab oraz najwyższej jakości bawełna czy alpaka. Dobieram kolory, grubość włóczek, wzory tkanin i dopiero wtedy rozpoczyna się proces produkcji.

3. Produkcja

Gdy projekt jest już w pełni opracowany i włóczki są gotowe do pracy, rozpoczynam proces tworzenia. By otrzymać dzianinę najwyższej jakości cały proces przebiega ręcznie. Główną część ubrania tworzę na ręcznej maszynie dziewiarskiej, która pozwala na uzyskanie równomiernego rozmieszczenia oczek i pełnej kontroli nad uzyskanym rezultatem. Po wielu godzinach pracy na maszynie otrzymuję surowy materiał, który wymaga wykończenia. Używam do tego szydełka, drutów i ręcznie dopracowuje każdy centymetr projektu. Ten proces zajmuje równie dużo, co samo wytworzenie dzianiny.

4. Wykończenie i konserwacja

W zależności od materiału, część z nich ma pamięć kształtu. Dlatego wymagają konserwacji, by nadać im odpowiednią formę, która utrzyma się na długie lata.  Poddaję ją płukaniu w delikatnym środku i utrwalam kształt dzianiny. Następnie dodaje do niej dodatki: aplikacje z wełny czesankowej, rzemienie, zapięcia z klamerkami, haftki, zatrzaski, guziki, broszki.

5. Pakowanie i przesyłka

Gdy wszystko jest gotowe, zamówienie pakuję w papier ozdobny, eleganckie pudełko i dodaję do niego coś od siebie. Każda paczka świadczy o osobistym stosunku do moich prac i wielkiej wadze, jaką przywiązuję do zadowolenia klienta. Wiele z Pań poza tym, że zachwyca się otrzymanym produktem, jest wdzięczna za miłe dodatki i piękne opakowanie, którego otwarcie stanowi prawie taką samą przyjemność, jak noszenie ubrania.

6. Kontakt z klientem, zamówienia i sklep

Każdy element procesu jest wykonywany przez moje dwie ręce. Odpowiadanie na pytania, poznawanie Waszych potrzeb, zrozumienie jak będziecie używać projektów, to pierwszy etap pracy. Abyście mogły zobaczyć jak układa się wyprodukowana odzież, każdy projekt fotografuję w mini studio i wstawiam je do butiku.

Projekt, produkcja, zamówienie, obsługa klienta, marketing, to wszystko praca jednej osoby, byś mogła cieszyć się najwyższą jakością produktu.

0

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać